Risk, İç Kontrol ve Performans Yönetimi için kolay raporlama yetkinlikleri ile güçlendirilmiş entegre bir çözüm

RiskGround ile tüm portföylerinizi kolayca takip edebilir, risk analizlerini ve iç kontrol süreçlerini aynı platform üzerinden yürütebilir, etkin performans sunumları hazırlayabilirsiniz.

Aracı Kurumlar

Aracı kurumların kurum risklerinin tespitini ve sermaye yeterliliği düzenlemeleri kapsamında risk analizleri yapabilmelerini sağlarken, limitler dahilinde kalınması konusunda bir uyarı mekanizması sunar.

Portföy Yönetimi Şirketleri

Portföy Yönetimi Şirketlerinin yasal sınırlamalar kapsamında risk analizlerinin oluşturulması ve buna bağlı otomatik raporlamaların yapılmasını sağlar, iç kontrol limitleri ile uyumluluğun kontrollerini yapar.

Saklama Hizmeti Veren Kurumlar

Portföy değerleme kontrollerinin, depo kontrolünün, yasal portföy sınırlamaları ile uyumluluğun kontrolünün, ve yasal risk kontrollerinin yapılmasına olanak sağlar.

RİSK YÖNETİMİ

Yerel regülasyonlara uygun risk raporlamalarının yanısıra kurum bazında özelleştirilmiş raporlamalar, risk analizleri ve limit takipleri yapma fırsatını yakalayın, otomatik süreçlerle operasyonel riski azaltma imkanı sağlayın.

Fonlarda Risk Yönetimi

Riske Maruz Değer (RMD) Göreli RMD Kaldıraç Riski Likidite Riski Karşı Taraf Riski Yoğunlaşma Riski Stres Testi - Senaryo Analizi

Aracı Kurumlarda Risk Yönetimi

Riske Maruz Değer (RMD) Teminat Takibi Kredi Riski Karşı Taraf Riski Sermaye Yeterliliği Stres Testi - Senaryo Analizi

İÇ KONTROL

Mevzuata uygunluk kontrollerini otomatik süreçlerle destekleyin, yasal ve kurum içi sınırlamalar ile ilgili limit aşımları oluşmadan önce uyarı sistemleri geliştirin.

Yasal Sınırlamalar ile Uyumluluk

Sermaye Piyasası Kurulunun açıkladığı Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği ve Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş ve Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik gereği portföy sınırlamalarına ilişkin esaslar ile uyumluluğun kontrolünü sağlar.

Yönetici Sınırlamaları ile Uyumluluk

Fon izahnamelerinde yer alan varlık dağılımları ve risk ölçümleri ile ilgili sınırlamlar ile uyumlulukların kontrollerini sağlar.

Kurumiçi Sınırlamalar ile Uyumluluk

Kuruma özgü belirlenmiş sınırlamalar ile kontrolü sağlarken, kurum bazında veya fon bazında ilave risk limitleri ve varlık dağılımları limitleri ile uyumlulukların kontrollerini sağlar.

Performans Ölçümü

Portföyün getirisinin kaynağına inip, getiri kırılımları ve portföy yöneticisinin başarısını gösteren etkin performans sunumlarını dinamik raporlama imkanları ile yakalayın.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Kısa süre içerisinde portföy yönetimi şirketleri, aracı kurumlar ve saklama kuruluşları tarafından tercih edilen RiskGround hakkında daha detaylı bilgi için broşürü inceleyebilirsiniz.

Pdf Görüntüle

BURADAYIZ

RASYONET Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık A.Ş.

İTÜ Ayazağa Kampüsü Koru Yolu ARI Teknokent 3 Kat:2 No:203 34469 Maslak - İstanbul / T: 0212 285 49 85


BİZE ULAŞIN

Bize ulaşmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

BİZİ TAKİP EDİN